START PLAY SCHOOL

 

Birçok bilimsel araştırma bireyin zekasının ilk 6 senede geliştiğini göstermektedir. Konu ile ilgili uzun ve derinlemesine çalışmalar yapmış olan, alanın en önemi uzmanlarından olduğu kabul edilen, Benjamin Bloom ve Montessori’nin, değerlendirmeleri şu şekildedir;

 

“Gebelikten 4 yaşına kadar, birey zekasının %50’lik kısmını, 4 yaşından 8 yaşına kadar ise %30’luk kısmını geliştirmektedir. Bu durum zekanın ilk yıllarda daha çabuk geliştiğini ve çevrenin gelişme üzerinde çok büyük etkisinin olduğunu göstermektedir.”

“Stability and Change Human Characteristics” Benjamin Bloom

 

“Hayatın en önemli dönemi, doğumla 6 yaş arasındadır, üniversite eğitimi boyunca değil. İnsanın en önemli aleti olan zeka, bu dönemde şekillenir.”

Montessori

 

NE YAPIYORUZ?

Bizim uzmanlığımız çocukların ve bebeklerin sosyal, zihinsel, fiziksel gelişim alanlarına katkı sağlamak, bunu yaparken de kaliteli materyaller ve çocukların  yaşlarına göre özenle seçilmiş müzikler ile profesyonel düzeyde oyunlar sunmaktır.

 

Start “OYUN” Okulu,

Çünkü, Oyun çocuğun işidir. Ve oyun ciddi bir iştir.

 

  • Çocuğun öncelikle kendisini, sonrasında başkalarını, nesneleri ve dünyayı tanımasını sağlar,
  • Hayal gücünü destekler,
  • Sosyalleşmesini ve eğlenmesini sağlar,
  • Empati becerisini geliştirir,
  • Öğrenmesini kolaylaştırır,
  • Rahatlamasına yardımcı olur,
  • Duygusal gelişimini destekler,
  • Kişiliğini geliştirme ve pekiştirme aracıdır,
  • Problem çözme yeteneğini geliştirir, mutlu ve insiyatif sahibi birey olma yolunu açar,
  • Yeteneklerini keşfetmesini sağlar.

 

Ancak; oyun planlı ve bilinçli olursa bunları sağlayabilir.

 

Kendisinin anlaşıldığını ve kabullenildiğini hisseden çocuğun, kendine güven duygusu pekişir. Sosyal ilişkilerini yönlendirebilecek temel yetileri kazanır.

 

START OYUN GRUPLARI

Start Oyun gruplarımız bebeklerinizin ve çocuklarınızın gelişim seviyelerine göre planlanmış, çeşitli sanat dallarıyla bütünleşmiş oyunlarla, grup lideri eşliğinde, hem öğretici hem eğlenceli aktiviteler sunar.

Bebeğiniz ya da çocuğunuz oyun saatlerimize ebeveynleri ya da onlara bakan kişilerle birlikte katılabilirler.

Oyun gruplarımız, Anne-Baba-Çocuk iletişimini pozitif yönde etkileyecek oyun ve aktiviteler içerir. Çeşitli eğitici oyuncaklar sunarak ailelerin çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmesi amaçlanır.

 

START SANAT GRUPLARI

Start Sanat Grupları çocuklarınızın ilk sanat deneyimlerini yaşarken, yapılan birçok duyusal aktivite ile zihinsel, sosyal, psiko-motor, özbakım alanlarında gelişimlerini destekler.

Duyu aktiviteleri ile gördüğünü, duyduğunu, kokladığını, tattığını, dokunduğunu anlamlandırabilmeyi, tanıyabilmeyi ve en önemlisi ayırtedebilmeyi keşfederken, zihinsel gelişimi hızlandırır. Duyularının gelişimi dünyayı daha iyi algılamalarını sağlar. Birlikte oynamanın, üretmenin ve paylaşmanın tadını almaları amaçlanır.

 

 

startplayschool oyunla keşfetmenin adresi 0312 236 23 13 0542 236 23 13 mutlukent mahallesi 1952. sokak no:16 ümitköy çankaya ankara www.startplayschool.com info@startplayschool.com